Televizyon Programları

Kanal                 CNN Türk
Program            Mirgün Cabas’la Her Şey
Sunucu               Mirgün Cabas
Konuklar           Prof. Dr. Tayfun Atay & Volkan Ertit

Sekülerleşme Artıyor mu? Gezici Araştırma Şirketi’nin Birleşmiş Milletler için 36 şehirde 4860 kişi ile yaptığı anket sonuçlarına göre Türkiye’de muhafazakarlık gerliyor, dindarlık azalıyor. Mirgün Cabas’ın sunduğu Mirgün Cabasla Her Şey programında Prof. Dr. Tayfun Atay ve Volkan Ertit sonuçları yorumladılar.

Programın Linki


Kanal                   Kanal A
Program             Gözden Kaçanlar
Sunucu                Fahrettin Damga / Sadık Yalsızuçanlar
Konuklar            Prof. Dr. Mustafa Öztürk & Volkan Ertit

Türkiye’deki “Dindarlaşma” algısının bir yanılgı olduğunu ifade eden Volkan Ertit’in iddialarının Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Sadık Yalsızuçanlar ve Volkan Ertit tarafından tartışıldığı program.

Programın Linki


Kanal                  Cine 5
Program            Sözümü Kesebilirsin
Sunucu               Yıldıray Oğur & Hilal Kaplan
Konuklar           Volkan Ertit

Sunuculuğunu Yıldıray Oğur ve Hilal Kaplan’ın yaptığı programda öncelikle sekülerleşme kavramı ve sekülerleşme teorisi etraflıca tartışılıp, ardından Türkiye’nin sekülerleşmesi üzerine yapılan çalışmaların özetleri konuşuldu.

Programın Linki


Kanal                  Ülke TV
Program            Söz Bitmeden
Sunucu               Elif Çakır
Konuklar           Volkan Ertit

Elif Çakır’ın sunumuyla ekrana gelen Söz Bitmeden’de Türkiye’de toplumun kuşaklararası din anlayışı ele alındı. Programın konuğu ise Sosyolog Volkan Ertit oldu. Ülke TV’de toplumun din algısı konuşuldu. Türkiye’nin çoğunluğunun Müslüman olduğu belirtiliyor. Peki insanlar Müslümanlığı ne kadar yaşıyor? İktidarın yaratmak istediği dindar nesil ortaya çıktı mı? Sekülerleşme kavramı İslam’ın terkedilmesi anlamına mı geliyor?

Programın Linki

başa dön